Apropo Jičín, o. p. s. více jak dvacet osm let poskytuje pomoc a podporu rodinám s dítětem s postižením žít co nejnormálnější život. Snaha organizace je, aby lidé s postižením mohli žít v běžném prostředí a nemuseli odcházet do ústavních zařízení. V Apropu naleznete jedinečný komplex sociálních a navazujících služeb. Ten dává možnost nakombinovat pomoc a podporu dle potřeb pečujících nebo potřeb dítěte. Apropo poskytuje pravidelnou podporu a péči okolo 100 klientským rodinám. Nabízí 5 sociálních služeb a to poradenství, služby denního stacionáře, osobní asistenci, sociální rehabilitaci a sociálně terapeutické dílny. V nabídce je i řada terapií, volnočasových a integračních aktivit.

 

 

Každopádně zde působnost Apropa nekončí. Každý klient je v Apropu vnímán jako individualita, je nasloucháno nejen jeho potřebám, ale i snům a přáním. Pomozte podpořit jeden z takových snů, který se stal snem celoapropáckým, za pomoci asistenta se projet na cyklorikše a ‚‚zažít vítr ve vlasech”. Kdo jiný pochopí krásu jízdy na kole a větru ve vlasech než sportovec, cyklista o to více závodník. Podpořte projekt zakoupení cyklorikši, aby tento svobodný pocit mohli zažít i klienti Apropa. Šlápneme pak společně do pedálů.

 

Ptáte se co je to cyklorikša?Jedná se o jízdní kolo, které má v přední části dvě kola a prostornou pohodlnou sedačku s bezpečnostním pásem, do které se usadí převážená osoba či osoby. Cyklorikša je určená zejména pro přepravu osob, které ze zdravotních důvodů samy na kole jezdit nemohou - tedy lidí s různými typy postižení nebo seniorů. Řídit cyklorikšu může každý, kdo umí jezdit na kole, může to být pracovník, dobrovolník nebo třeba i rodič dítěte s postižením. Využití najde cyklorikša nejen zážitkově, ale i v situacích, kdy se potřebuje pracovník s klientem cíleně přepravit na nějaké místo - k lékaři, na úřad, do restaurace, doprovod domů apod. Zde cyklorikša efektivně poslouží jako rychlý a zároveń ekologický dopravní prostředek.

Díky projektu budeme moci rozšířit nabídku našich služeb a nabízet další formu terapie lidem s postižením - cykloterapii.

 

Staňte se součástí dobra. Podpořte svým darem zakoupení cyklorikši.

Děkujeme